Osnove računalništva

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 11. apr 2006 11:58 | ogledi: 1.932 | odgovori: 21

Vem, da so dekleta, mislim, da tjas, pa se katera, pa mogoče tudi kak fant, že parkrat pisala/i o tem pod različnimi forumu, pa je vedno težko najt, saj to ni v naslovu teme in potem se hitro izgubi... Zato naprošam vse, ki se na to spoznate, da napišete par koristnih info. za pisanje v forumih:

* kako narediš počrnjene črke - bold,

* kako poševne - italic in kako podčrtane - underlined

* in kako lahko pripneš v forum slikico.

Mogoče bi Jernej še povedal, kako velike slike lahko pripenjamo v forum in če bi bil kdo tako prijazen, bi lahko še v par korakih opisal, kako bi slike lahko pomanjšalli, saj večina slika z digitalci na precej dobri resoluciji (zmanjšaš še vedno lahko - če znaš...)

Lahko pa tudi kdo pripne link, kjer so te reči opisane, da se ne bomo izgubljali in bomo polepšali ta forum, kaj pravite?;)

Veri

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

11. apr 2006 12:09

Veri, mislim, da ne bo nič iz tega. Kolikor vem, se na forumu ne da niti "boldati" niti pisati poševno niti pripenjati slikic. Poglej si http://www.kulinarika.net/faq.asp - Vprašanja v zvezi s forumom. Na žalost... Blanchy

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. apr 2006 12:20

Da se boldat, da se italic, samo s programerskimi ukazi. Slikice se lahko pripnejo samo tako, da jih imaš nekje drugje naložene (na serverju) in potem samo narediš link do tukaj. Je pa res da s temi "olepšavami" teksta potem kmalu ljudje začnejo "smetit" in se jim dosti forumov izogiba. Bom videla kaj bo Jernej komentiral, pa potem povem kako se to dela. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 11. apr 2006 12:28:29

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. apr 2006 13:20

Krasna tema za take kot sem jaz.Povejte mi prosim,kako se prenese link?Ne znam pa če me fentate. jesen

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. apr 2006 13:20

Ja res je tako, kot je galyka napisala. Ta forum nima nobene teh zmožnosti, razen pripenjanje slik, ki so nekje drugje na internetu in linkov in citiranja... Je pa res razlog za to in to je preglednost foruma. Vsi se gotovo ne boste strinjali, ampak forumi, kjer lahko vsi uporabniki delajo skoraj vse, sem sodi predvsem povečevanje pisave, izbira drugih pisa, barvanje črk in pripenjanje (upload) svojih slik, da je forum ZELO nasmeten. Jaz sem hotel pa preprost, a učinkovit forum pri nas in tega sem se tako lotil. Če bi dal lahko uporabnik gor svojo sliko in jo prikazal na forumu in ker ni nobene cenzure v realnem času, bi lahko pripel gor tudi kakšno svinjarijo. In to tukaj ni potrebno, ne? Edino za bold in italic (krepko in kurzivno) ne se nisem še odločil. Edino krepko je včasih pametno, se mi zdi. To lahko že zdaj naredite s črko b, ki jo date v <>, zaključite pa z /b, ki jo date v <>. Ne morem pa napisati, ker potem ne bo napisalo, ampak poudarilo. In večina uporabnikov tako ne zna dobro uporabljati takšnih ukazov, dokler je vnosno polje, tako kot je. Obstajajo tudi alternative, da je vnosno polje takšno, da neposredno v njemu lahko poudariš ali podčrtaš in v to smer sem že razmišljal. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

11. apr 2006 13:25

Jesen, samo skopiraj internetni naslov, do katerega želiš dodati link, v polje za odgovor na forumu, pa je. Blanchy

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

11. apr 2006 13:38

Kaj pa avatar? Zakaj tega ni na tem forumu? Mislim, da se pom lažje in hitreje prepozna nekoga, ki piše sporočila... Marjetica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

11. apr 2006 14:31

Jernej, ful sem vesela, da na tem forumu ni nobenih svinjarij! Hvala, da si dosleden! LP Vrana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. apr 2006 14:40

Zakaj pa avatarji.... sej imamo imena, da se prepoznamo Vsaj meni se ne zdijo potrebni. To je podobno kot slika... pa še vedno je veliko takih uporabnikov na kulinariki, ki nimajo ravno tazadnje opreme kar se računalnikov tiče, ali pa sem hodijo s službenih računalnikov (ki so po nekod zelo zaklenjeni) in bi take stvari samo še upočasnjevale nalaganje. Kaj pa vem... slike se mi res ne zdijo potrebne poleg uporabniškega imena. Kulinarični forum je lep in uporaben tak kot je - torej čist, s poudarkom na vsebini. Glede poudarjene in poševne pisave je pa že Jernej pojasnil, kako narediti, če želite kos teksta poudariti. Lep deževen aprilski dan vsem komaj čakam sončka! tjas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

11. apr 2006 19:34

Se pridružujem tjas. Lep, estetski, pravi balzam za oči. Pravzaprav bi lahko napisala neonesnažen z nepotrebnimi smetmi. Jaz bi tudi malo sončka - ali pa vsaj (že skoraj polne) lune, ker je sonček že zašel. rimljanka ps Sem preizkusila poudarjanje besed, res gre. Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 11. apr 2006 19:35:21

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. apr 2006 20:26

Pa še jaz, da poskusim če dela. Na "Predogled" dela, kaže, da bo. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti